IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Back to top
 
 
 

DERMAPEN

 

 

Na czym polega zabieg z urządzeniem DERMAPEN?

 

DERMAPEN należy do bardzo nowoczesnej serii urządzeń, mogących aplikować w głąb skóry różne składniki aktywne, mające na celu poprawę stanu i struktury skóry – jej gęstość i kondycję.
W odróżnieniu od innych urządzeń wykorzystywanych w zabiegach mezoterapii, DERMAPEN wyposażony został w mikro igły z automatyczną funkcją wibracji. Urządzenie pozwala tworzyć 1300 mikrokanałów na sekundę! Ale to nie wszystko. Dzięki frakcyjności urządzenie DERMAPEN może dostarczyć o 80% więcej składników odżywczych do komórek, co pozwala skórze szybciej regenerować się.

Iniekcja w głąb skóry dostosowywana jest w zależności od problemu skórnego pacjenta i oscyluje na poziomie 0,25mm – 2,5mm w głąb skóry, gdzie pobudzić można fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Należą one do włókien podporowych tkanek. Im jest ich więcej, tym skóra jest gładsza, jędrniejsza o ujednoliconym kolorycie. Kiedy z wiekiem ich liczba zaczyna zmniejszać się – skóra twarzy i ciała traci elastyczność, zapada się, staje się szara i widocznie mniej atrakcyjna.

DERMAPEN, dzięki wykorzystaniu drgających mikro igieł (wymienialnych i sterylnych), celowo niszczy kilka warstw skórnych, aż do głębokości fibroblastów, by pobudzić wzrost produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Tworzą one nowe stabilne podpory dla tkanek, w efekcie czego, zregenerowana skóra jest odmłodzona, bardziej jędrna, przyjemna w dotyku, rozjaśniona; a zmarszczki zostają usunięte lub spłaszczone. Ze skóry znikają też młodzieńcze blizny, a blizny potrądzikowe i pozabiegowe zostają zredukowane.

 

MECHANIZM DZIAŁANIA

 

Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury

FAZA I - URAZ
Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

FAZA II - STAN ZAPALNY
Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

FAZA III - REMODELING
Ostatnia faza mechanizmu działania DERMAPEN™ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN™ są naturalne zdolności organizmu do samo leczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.

 

EFEKTY

 

Sprawdź efekty przeprowadzonych terapii i przekonaj się co możesz zyskać korzystając z zabiegu mikrofrakcyjnego nakłuwania DERMAPEN™.

 

Dla kogo terapia mikroigłowa z urządzeniem DERMAPEN?

 

Zabieg z urządzeniem DERMAPEN może być z powodzeniem przeprowadzany u większości pacjentów. Do przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia, aktywna opryszczka, uszkodzenie skóry w miejscu iniekcji, niektóre alergie i uczulenia skórne.

 

Przed i po zabiegu

 

Zabieg przeprowadzany jest po wcześniejszym wywiadzie z klientem. Nasi klienci nie muszą specjalnie przygotowywać się do zabiegu. Zalecane jest nie stosować na 7 dni przed planowanym zabiegiem innych podobnych kuracji, jak również czynności pielęgnacyjnych z głębokimi peelingami i kwasami.

Zabieg jest minimalnie bolesny, a ból, jako odczucie indywidualne może być różnie odczuwany. Przed zabiegiem na skórę jest nakładany przedzabiegowy krem znieczulający. DERMAPEN wyposażony został w funkcję automatycznego nakłuwania, a mikroigły pulsują w trakcie zabiegu, co dodatkowo zmniejsza nieprzyjemne doznania. Mezoterapia z DERMAPENEM nie ma efektów ubocznych. Po zabiegu, przez 3 dni, pacjenci powinni szczególnie dbać o miejsce iniekcji, w trakcie którego naskórek będzie się złuszczać, a skóra odbudowywać. W tym czasie zalecamy stosowanie kremów nawilżających, unikania nadmiernego wysiłku, nasłonecznienie, narażania skory na mróz. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, spuchnięta, zasiniona, z niewielkimi obrzękami i możliwymi delikatnymi krwawieniami. Te zmiany znikają samodzielnie i nie należy się nimi martwić.

DERMAPEN - cennik


  • Okolica oczu - 320 zł
  • Twarz (w tym okolica oczu) - 600 zł
  • Twarz+ szyja + dekolt (w tym okolica oczu) - 700 zł
  • Blizny, rozstępy (w zależności od wielkości) - 300 - 600 zł
  • Skóra głowy - 320 zł

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress