IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Back to top
 
 
 

Usługi podologiczne

 
 

KLAMRY

 

KLAMRY NA WRASTAJĄCE PAZNOKCIE
Klamry do korekcji wrastających paznokci znane są od ponad 60 lat. Oddziałują na chore paznokcie poprzez spłaszczenie płytki paznokciowej lub zmianę toru wzrostu paznokcia. Odpowiednio przygotowane klamry w kilku rozmiarach dopasowuje się do kształtu paznokcia i rozpoczynają proces podnoszenia płytki paznokciowej, przeciwnie do kierunku wrastania. Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny.

Kiedy stosować?
- jeśli czujesz ucisk paznokcia przy chodzeniu,
- jeśli doszło do pęknięcia, odłamania paznokcia w górnych rogach,
- przy wrastaniu paznokci,
- w stanach nawracającego wrastania paznokci,
- jeżeli zrywanie płytki paznokciowej nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, a nowo rosnący paznokieć zaczyna ponownie wrastać.

Klamry na wrastające paznokcie można stosować już u dzieci powyżej 5 roku życia. U dzieci młodszych stosujemy tamponadę, która w przypadku bardzo dobre efekty.

Jak pielęgnować wrastający paznokieć?
- prawidłowe skracanie paznokcia za pomocą pilnika, nie nożyczek, nie cążek! Pilnik przykładamy prostopadle i piłujemy na prosto, nie zaokrąglamy brzegów paznokcia,
- wygodne obuwie, miękkie, bez ucisku, przewiewne,

Co można zrobić przed wizytą u kosmetologa?
- w stanach ropnych skontaktować się z lekarzem, potrzeba zastosowania miejscowej antybiotykoterapii,
- jeśli płytka nie przylega do łożyska, należy to miejsce dezynfekować,
- zawsze utrzymywać paznokieć w suchości, suszyć suszarką w przypadkach otwartych ran,
- przyjmujemy wapno w celu zagojenia rany,
- wietrzymy miejsca niezagojone, nie naklejamy plastrów.

Plastikowa Klamra Korygująca Wrastające Paznokcie:
Klamry BS Classic zalecane są w przypadku stwierdzenia wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej, ale bez poważnego stanu zapalnego. Klamry korygujące przynoszą natychmiastową ulgę. Długotrwałe ich stosowanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, a tym samym likwiduje dolegliwości i zapobiega ponownemu wrastaniu. W ekstremalnych przypadkach, kiedy korekta jest niemożliwa, wskazane jest stałe stosowanie klamry.

Konsultacja podologiczna (przy zabiegu bezpłatna)

  • Cena: 40 zł / Czas: 20 minut
 

KOREKTA WRASTAJĄCEGO PAZNOKCIA

 

Wrastający paznokieć to złożony problem. Podczas wizyty staramy się działać wielotorowo. Przede wszystkim staramy się znaleźć przyczynę wrastania i ją wyeliminować. Korekta wrastającego paznokcia to odpowiednie przygotowanie paznokcia, czyli dokładne oczyszczenie wałów paznokciowych, prawidłowe obcięcie i opiłowanie paznokcia. Następnie na oczyszczoną płytkę paznokciową i po dobraniu odpowiedniego rozmiaru klamry przechodzimy do naklejenia klamry BS Classic. Sukces w usunięciu problemu wrastania to wynik dobrej współpracy z pacjentem, wymaga wiele cierpliwości i sumienności. Jednak wysiłek się opłaca, gdyż droga powrotu paznokcia na właściwy tor wzrostu jest bezinwazyjna i skuteczna.
Klamra na wrastający paznokieć

  • Cena: 75 zł / Czas: 30-60 minut
Wizyty kontrolne - korekta klamry
  • Cena: 40 zł / Czas: do 30 minut
 

REKONSTRUKCJA USZKODZONEJ PŁYTKI PAZNOKCIA

 

Ubytki paznokci stóp mogą mieć przeróżne przyczyny. Są to najczęściej uszkodzenia mechaniczne, zmiany chorobowe lub wady wrodzone. Uszkodzenia mechaniczne spowodowane są najczęściej mocnym uderzeniem w palec, w konsekwencji schodzi cały lub część paznokcia. Zabieg rekonstrukcji polega na użyciu masy żelowej z ochroną przeciwgrzybiczą, która uszczelnia łożysko z płytką paznokciową. Powoduje to zabezpieczenie paznokci przed ich zainfekowaniem. Masy żelowe stosowane do rekonstrukcji paznokci mają działanie grzybobójcze, ale także zapewniają estetyczny wygląd paznokci. Z powodzeniem stosowane są także do poprawy wyglądu nierównych płytek paznokciowych, do ochrony łamliwych, rozwarstwionych i nadłamanych paznokci.

  • Cena: 50-60zł zł / Czas: 30-50 minut
 

ODCISKI I MODZELE

 

ODCISK
Odcisk to zaburzenie procesu wzrostu komórek oraz rogowacenie głębszych warstw skóry, które przyczyniają się do narastania twardej masy keratynowej powstałej na skutek tarcia. Na powstanie odcisków wpływ ma złe ukrwienie tkanek, nieprawidłowo wyprofilowane obuwie oraz deformacje kostno-stawowe stóp. Odciski, w przeciwieństwie do modzeli posiadają rdzeń. Najczęściej występują na śródstopiu oraz pomiędzy palcami.

MODZELE
Modzele to warstwy masy rogowej, rozległe, powierzchowne zrogowacenie przypominające "korę drzewa", twarde, bez rdzenia wewnątrz. Najczęściej występują na powierzchni przodostopia i są dobrze odgraniczone od zdrowego naskórka. W trakcie chodzenia dają nieprzyjemne uczucie pieczenia. Modzele mogą również występować na palcach.

LECZENIE ODCISKÓW I MODZELI
W przypadku trwałego usuwania odcisków i modzeli metody domowe często zawodzą. Należy zwrócić szczególną ostrożność na ogólnodostępne "plastry na odciski", gdyż często powodują długo gojące się rany.
Tylko wizyta w gabinecie podologicznym oraz odpowiednia pielęgnacja w domu przynosi wymierne efekty. Niezmiernie ważne jest rozróżnienie odcisku od brodawki przez podologa. Podczas usuwania modzeli i odcisków specjalista NIGDY nie usuwa ich do końca, gdyż może to powodować nieprzyjemny ból podczas 3 - 4 zabiegów

Zalecenia domowe w przypadku tendencji do powstawania odcisków, czy modzeli:
- codzienne mycie stóp i dokładne osuszanie przestrzeni międzypalcowych - stosowanie preparatów zalecanych przez podologa - stosowanie preparatów przeciwgrzybiczych - codzienne zmieniania skarpetek, najlepsze są bawełniane - unikanie ciasnego obuwia - korekcja w przypadku deformacji stóp: ortezy lub indywidualne wkładki korygujące, które można zakupić w aptece

  • Cena: od 40 zł

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress